PLĪTIS, KRĀSNIS UN KAMĪNI MĀJĀM UN PIRTĪM

Tuvojoties gada aukstajiem mēnešiem, viennozīmīgi kļūst aktuāls jautājums par telpu sildīšanu un apkuri. Tiem, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās, šāda problēma nav- namu apsaimniekotājs pieslēdz apkuri, sākoties drēgnam laikam, un pavasarī to atkal atslēdz. Taču, kādas alternatīvas eksistē parastām mūrētām krāsnīm un pilsētas apkures sistēmai privātmāju īpašniekiem? Jebkurā būvētā namā, pat tad, ja no sākuma tam nav domāta apkure ar krāsni vai kamīnu, mitekļa pašā vidū, visbiežāk, tiek ieprojektēts dūmvads, pat tad, ja tam it kā nav reāla lietojuma. Tas izbūvēts mājas vidū, lai apsildes iekārtas būtu komfortabli pievienojamas no jebkuras telpas mājā, par to uzzināt vairāk kamīnu ražotāju mājas lapās.

KAMĪNI UN KRĀSNIS MĀJĀM

Mūsdienās būtu iespējams atrast vairākus veidus kā apsildīt savu mājokli. Pēdējā laikā populāri ir telpas apsildīt ar elektrību, taču tas ir arī salīdzinoši dārgs prieks, tādējādi, ekonomiski izdevīga alternatīva ir krāsniņas, kamīni, granulu katli un tamlīdzīgi apkures varianti. Mājās sprakšķošs kamīns vai arī krāsniņa vienmēr asociējas ar siltumu un patīkamām emocijām. Nevajag baidīties par to, ka krāsns vizuālais izskats varētu kaitēt telpas interjeram. Tās lieliski pilda savu funkciju un nav uzkrītošas. Piemēram, stūra kamīnkrāsns būtu ekselenta izvēle lielām telpām, kā piemēram viesistabām vai arī studijas tipa virtuves – viesistabas apvienojumam. Skaistās malkas liesmas ir redzamas no katras vietas telpā, pateicoties lielajam kamīna durtiņu stiklam. Ir variants iegādāties arī kamīnkrāsni, kurā būtu iebūvēta cepeškrāsns. Šāds risinājums nenoliedzami liksies komfortabls visiem, kuriem patīk darboties virtuvē. Protams, nevajag aizmirst arī par citām telpām vai arī blakus telpām. Piem., ja esat pirts saimnieks, ir vairāki risinājumi lai apsildītu arī šīs telpas. Ir iespējams izvēlēties starp divu formu pirts krāsnīm. Tādām, kas piesilda tikai saunas telpu, vai arī izvēlēties tādu krāsniņu, kas piesilda ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kas nereti tiek izmantota dažādu draugu kompāniju pulcēšanās reizēs. Arī pirts krāsnis, tā pat kā kamīni un malkas krāsniņas, tiek veidotas pēc askētiska un gaumīga skandināvu vizuālā noformējuma.

Kā redzams, izvēles opciju telpu apkurināšanai netrūkst. To, vai telpu apkurei vajadzīgs kamīns, vai arī pietiks vien ar krāsni, varat izlemt paši, vai konsultēties ar speciālistiem, taču, viens ir skaidrs – sprakšķoša malka istabā, vienmēr asociējas ar siltumu un mājīgumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *