KĀ GATAVO GARDU KAFIJU?

Kafija ir dzēriens bez kura nav iedomājama pasaule. Ir pat atsevišķa profesija, kas specializējas kafijas gatavošanā – barista. Miljardiem cilvēki savu rītu sāk ar tasi karstas, aromātiskas kafijas, lai savām dienas gaitām piešķirtu mundrumu un vitalitāti. Izšķir četru veidu dažāda veida kafijas pupiņas, kas savukārt, kalpo par pamatu dažnedažādu kafijas dzērienu pagatavošanai, turklāt, populāri ir arī kafijas liķieri un citi alkoholiski dzērieni. Dažādie kafijas pagatavošanas piederumu nosaukumu liecina par to, cik atšķirīgas mēdz būt kafijas gatavošanas tradīcijas visā pasaulē. Mūsdienās kafija tiek gatavota, galvenokārt, divējādi – ar apliešanas metodi vai kafijas kapsulas automātā. Varam droši apgalvot, ka kafijas automāts ir nepieciešams jebkurā virtuvē.

VAI KAFIJU VISUR PASAULĒ GATAVO LĪDZĪGI?

Mūsdienās, veikali var lepoties ar visplašāko kafijas pagatavošanas palīglīdzekļu veidu – gan speciālos biķerīšus turku kafijai, populāro franču presi, kas ir lielisks palīgs kafijas gatavošanai vairākiem cilvēkiem, mokas kanniņu, kuru izmanto itāļi, un, protams, dažāda veida kafijas automātus, kas palīdzēs baudīt ne tikai ņipru espresso, bet arī maigu latti un citus kafijas dzērienus. Lielā daļā mūsdienīgo kafijas automātu, kafijas pupiņas tiek maltas automātiski, tieši pirms dzēriena gatavošanas. Ja vēlaties mazu, klusu, bet spējīgu kafijas pagatavošanas ierīci, iesakām izvēlēties kapsulu automātus, kuri pagatavos smaržīgu un gardu dzērienu mazāk kā minūtes laikā. Klasiskāku vērtību piekritēji novērtēs espresso automātus, kuros izmanto kafijas spilventiņus, vai parastos kafijas automātus, kuros tiek izmantoti filtri.

KĀ RĪKOTIES, KAD SAPLĪST KAFIJAS AUTOMĀTS?

Visā pasaulē bez kafijas automāta nav iedomājams virtuves iekārtojums. Ņemot vērā to, ka šāda veida iekārtas nav no tām lētākajām, to īpašnieki sagaida simtprocentīgu atdevi sava darba veikšanā, taču, jebkura tehnika mēdz pievilt, tādēļ kafijas automātu remonts un serviss tiek novērtēti reizēs, kad nepieciešams savest kārtībā no ierindas izgājušo ierīci. Banketu un saviesīgu pasākumu rīkotāji un ēdinātāji, novērtē kafijas automātu nomas pakalpojumu, kas ir ērts risinājums reizēs, kad jāapkalpo lielākas cilvēku grupas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.